Zawiadomienie członków Rady LGD o zamiarze przeprowadzenia głosowania w trybie obiegowym

Lokalna Grupa Działania „Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję” zawiadamia, że zgodnie § 13 Regulaminu organizacyjnego Rady Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Vistula -Terra Culmensis - Rozwój Przez Tradycję” ocena i wybór operacji zostanie przeprowadzona w trybie obiegowym. Tryb ten zostaje wdrożony ze względu na Państwa bezpieczeństwo (ograniczamy organizację spotkań stacjonarnych) związane z wystąpieniem i rozprzestrzenianiem się epidemii wywołanej przez wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

Tryb obiegowy dotyczy konkursu nr 01/2020.

Zakres konkursu: Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej (§2 ust. 1 pkt 6 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2015r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020; Dz.U.2019 poz. 664 z późn. zm.).

Liczba złożonych wniosków: 4.


Tryb obiegowego głosowania, ze względu na jego złożoność,  zostanie przeprowadzony w dniach: 23  - 26 marca 2020 r. tj. poniedziałek, wtorek, środa, czwartek. 

Bardzo prosimy o aktywność we wskazanych dniach, tak by proces głosowania obiegowego przebiegł w sposób sprawny.

Każdorazowo zostanie wyznaczony termin na dokonanie głosowania.

 

Tryb obiegowy, ze względu na proces oceny i wyboru operacji zostanie podzielony na kilka etapów:

Etap pierwszy: głosowanie nad projektami 4 uchwał ws oceny zgodności operacji z LSR; zliczenie głosów, ustalenie parytetów, stwierdzenie ważności głosowania,

Etap drugi: sporządzenie listy operacji zgodnych/niezgodnych LSR (sporządza biuro LGD), przegłosowanie uchwały wraz z listą operacji zgodnych / niezgodnych z LSR; zliczenie głosów, ustalenie parytetów, stwierdzenie ważności głosowania,

Etap trzeci: wybór operacji i ustalenie kwoty wsparcia (dot. tylko operacji zgodnych z LSR); zliczenie głosów, ustalenie parytetów, stwierdzenie ważności głosowania,

Etap czwarty: sporządzenie listy operacji wybranych (sporządza biuro LGD), przegłosowanie uchwały wraz z listą operacji wybranych; zliczenie głosów, ustalenie parytetów, stwierdzenie ważności głosowania,

Etap piąty: podsumowanie wyników, sporządzenie protokołu.

 

Informujemy, że istnieje możliwość zapoznania się z materiałami i dokumentami dotyczącymi porządku posiedzenia w biurze LGD przed dokonanie głosowania. Biuro pracuje w godz. od 08:00 do 16:00 od poniedziałku do piątku.

W tym celu prosimy o umówienie się na analizę wniosków odpowiednio wcześniej z pracownikiem biura LGD w celu zapewniania jak największej liczby środków ostrożności (osobne pomieszczenie, uniknięcie wizyty w biurze więcej niż 2 osób weryfikujących wnioski, dostępność do środków dezynfekujących, innych). Podczas wizyty można zapoznać się z kartami weryfikacji wstępnej – ocena wstępna wniosków dokonana przez pracowników biura LGD.

Kontakt do pracowników biura: Ilona Linczowska, tel. 795-761-000, Monika Janowska – 501-795-741, e-mail; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Pracownicy Biura LGD będą dodatkowo z Państwem kontaktowali się telefoniczne lub za pośrednictwem komunikatora sms.


W tej nadzwyczajnej sytuacji prosimy o wyrozumiałość do prowadzonych przez nas działań.

W przypadku pytań służymy pomocą, radą.

Kontakt

  • Lokalna Grupa Działania „Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję”
  • Sztynwag 46
  • 86-302 Sztynwag
  • Telefon: 501-795-541, 695-263-202
  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona korzysta z plików pliki cookie