Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
ESC - Anulowanie podpowiedzi

KODEKS dobrych praktyk

Produktem finalnym projektu „Inteligentne specjalizacje w promocji lokalnego dziedzictwa” jest Kodeks Dobrych Praktyk. Napisany został przez dr Annę Jęczmyk z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przy współpracy Normundsa Smaļinskisa, promotora dziedzictwa lokalnego z Łotwy oraz Vuka Tvrtko Opačića, profesora Uniwersytetu w Zagrzebiu.

Na Kodeks składają się treści autorskie wyżej wymienionych osób oraz informacje pozyskane od uczestników warsztatów organizowanych w Polsce, na Łotwie i w Chorwacji, producentów produktów lokalnych, popularyzatorów lokalnego dziedzictwa, pracowników instytucji i liderów lokalnych.

Treść publikacji to próba zmierzenia się „opiekunów naukowych” naszego projektu z wyzwaniami nowoczesnej i innowacyjnej promocji lokalnego dziedzictwa. Dziedzictwo, które stanowiło o przyrodniczym i kulturalnym bogactwie tego obszaru, lokalne grupy działania „Zakole Dolnej Wisły” i „ Vistulla - Terra Culmensis -Rozwój przez Tradycję” intensywnie promowały od początku swego istnienia. Niestety, w dobie technologii informatyczno-komunikacyjnej, stoiska kryte strzechą i „poczta pantoflowa” przestały już spełniać swoją rolę. Zaistniała potrzeba unowocześnienia przekazu informacyjnego. Stąd właśnie narodził się pomysł realizacji projektu współpracy, którego owocem jest Kodeks Dobrych Praktyk.

 

Zadanie realizowane jest w ramach projektu  "Inteligentne Specjalizacje w promocji lokalnego dziedzictwa".

 

Partnerzy:

LGD „Vistula-Terra Culmensis -Rozwój przez Tradycję – Polska,

LGD "Zakole Dolnej Wisły" – Polska,

Local Action Group "Gorski Kotar" - Chorwacja,

Local Action Group "Gaujas Partneriba" – Łotwa,

Local Action Group "Jurkante" - Łotwa.     

Projekt finansowany jest w ramach poddziałania  19.3 „Przygotowanie i realizacja działań
w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Projekt wdrażanych jest w ramach założeń Lokalnej Strategii Rozwoju Kierowanego przez Społeczność (LSR) na lata 2016-2023 dla obszaru  Lokalnej Grupy Działania „Vistula-Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję”.

 

 
 

Kontakt

  • Lokalna Grupa Działania „Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję”
  • Wabcz 49
  • 86-212 Stolno
  • Telefon: 501-795-541, 695-263-202, 795-761-000
  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

LICZBA ODSŁON

Odsłon artykułów:
1732402

Strona korzysta z plików pliki cookie