Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
ESC - Anulowanie podpowiedzi

2 wizyty studyjne (22-23.08, 30-31.08) - Lokalna przedsiębiorczość na wsi – wymiana doświadczeń, nabywanie dobrych praktyk, budowanie potencjału, sieciowanie…

W dniach 23-24 sierpnia oraz 30-31 sierpnia odbyły się dwie dwudniowe wizyty studyjne:
 
I dzień:
 
 STAROGRÓD – GÓRA ZAMKOWA – PREZENTACJA DZIAŁALNOŚCI KGW STAROGRÓD, prezentacja dotychczasowej działalności przez lokalną społeczność - prezentacja inicjatywy społecznej.
Poczęstunek przygotowany przez KGW Starogród w oparciu o produkty lokalne oraz z uwzględnieniem tradycji kulinarnych, w tym w oparciu o stare urządzenia - pomysł na biznes.
..kiedy działanie na rzecz społeczności lokalnej jest tak bliskie Twemu sercu… Tu mieszkam- Tu działam…
 TOPOLNO - „WINNICA PRZY TALERZYKU” - Topolno – prezentacja lokalnej firmy, pomysł na nietypowy biznes.
….kiedy pasja, "ucieczka" na wieś okazuje się pomysłem na życie....
Tutaj liczy się nie tylko biznes...
 DOBRE PRAKTYKI WE WDRAŻANIU ŚRODKÓW Z UE NA OBSZARACH WIEJSKICH - prezentacja operacji wdrażanych w ramach LSR ze środków LGD „Vistula-Terra Culmensis” – środki PROW na lata 2014-2020 – nowe firmy, firmy rozwijane oraz projektów grantowych prezentujących lokalne inicjatyw na rzecz aktywizacji i animacji społecznej – środki z Osi 11 RPO W K-P na lata 2014-2020.
 
 Dyskusja moderowana – prezentacja swoich działalności, biznesów, inicjatyw lokalnych.
 
II dzień:
 
 ZIELNOWO - PREZENTACJA DZIAŁALNOŚCI KGW ZIELNOWO ORAZ LOKALNEJ INICJATYWY „MIRCYNA CHATA” - prezentacja działalności lokalnej społeczności – inicjatywa społeczna.
Poczęstunek przygotowany przez KGW Zielnowo w oparciu o lokalne produkty oraz z uwzględnieniem tradycji kulinarnych, w tym w oparciu o stare urządzenia – pomysł na spędzanie czasu wolnego i kultywowanie tradycji.
…kiedy kochasz tradycję, lubisz działać społecznie, kiedy umiesz piec wafle, kiedy działasz w KGW...
Tam się tyle dzieje, że trzeba tam po prostu pojechać...
 ŚWIECIE NAD OSĄ - J.A.W. ŁĄCZ PRZETWÓRSTWO ROŚLIN OLEISTYCH-NASIENNICTWO SP. Z O.O. – prezentacja lokalnej, rodzinnej firmy – pomysł na tradycyjny, lokalny biznes na wsi. Członek sieci „Dziedzictwo Kulinarne Kujaw i Pomorza”, „Kujawsko-Pomorska Spiżarnia”; uzyskane certyfikaty: Top Produkt – Doceń Polskie; Nasze dobre z Kujaw i Pomorza 2018, HIT. Degustacje olejów – smakiem zachęcamy do kultywowania tradycji.
Oleje tłoczone na zimno z rodzinnej firmy z Świecia nad Osą
To bardzo dobry i zdrowy pomysł na rodzinny, wielopokoleniowy biznes na wsi...
Zadanie obejmowało organizację wizyt studyjnych związanych z animacją Lokalnej Strategii Rozwoju Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2023 Lokalnej Grupy Działania „Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję”, w tym głównie w zakresie nabywania wiedzy i umiejętności w zakresie działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich – wymiana doświadczeń, budowanie potencjału, sieciowanie, nabywanie dobrych praktyk, wyposażenie uczestników w wiedzę w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach wiejskich w oparciu o aspekty gospodarcze, dziedzictwo oraz zasoby geograficzne poprzez prezentację przykładowych rodzajów prowadzonych biznesów na wsi.
 
Poniżej zdjęcia obrazujące uczestników wyjazdów w poszczególnych miejscach:
 
  
 
 
 
Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Koszty bieżące i animacja Lokalnej Grupy Działania „Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję”.
Zadanie współfinansowane w jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014-2020.

Drukuj

Kontakt

  • Lokalna Grupa Działania „Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję”
  • Wabcz 49
  • 86-212 Stolno
  • Telefon: 501-795-541, 695-263-202, 795-761-000
  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

LICZBA ODSŁON

Odsłon artykułów:
1666627

Strona korzysta z plików pliki cookie