Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
ESC - Anulowanie podpowiedzi

SZKOLENIE dot. naboru 01/EFS+/2025 - KLUBY SENIORA!!!

Zapraszamy na szkolenie związane z naborem wniosków w zakresie działań na rzecz integracji seniorów dofinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze dla Kujaw i Pomorza na lata 2021-2027

Miejsce: Biuro LGD, Wabcz 59, 86-212 Stolno

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej pod hasłem "zapisz się" lub pod numerem telefonu 501-795-541 do wyczerpania limitu miejsc.
Limit uczestników na każde spotkanie to 20 osób.
Terminy szkoleń:

Szkolenie jest dedykowane do wszystkich podmiotów, z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie odrębnych przepisów).


Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 09 grudnia 2024 r.
Z 1 organizacji max. mogą zgłosić się dwie osoby.
Liczy się kolejność zgłoszeń!
O zakwalifikowaniu się na szkolenie LGD będzie informowała za pośrednictwem e-maila.

Dotyczy naboru wniosków nr 01/EFS+/2025, który zostanie ogłoszony 09 grudnia 2024 r.
Nabór wniosków prowadzony będzie w terminie od 07 do 20 stycznia 2025 r.

Zakres szkolenia: zasady i warunki przyznawania pomocy, zasady realizacji projektów grantowych, zasady wypełniania wniosków o dofinansowanie.

Wsparcie będzie przyznawane wyłącznie na realizację grantów w następujących obszarach:
Działania na rzecz integracji seniorów, pozwalające uchronić tę grupę społeczną przed izolacją i wykluczeniem społecznym:
Typ 1a) tworzenie i funkcjonowanie klubów seniora;
Typ 1d) uzupełniająco, w ramach klubów seniora: inne działania mające na celu integrację osób starszych, uwzględniające udział rodziny i całego środowiska w tworzeniu lokalnych sieci integracji samopomocy obejmujące:
  – organizację wydarzeń włączających środowisko lokalne w problemy osób starszych: np. dnia sąsiada, pikników i wigilii sąsiedzkich;
  – spotkania o charakterze międzypokoleniowym, np. z młodzieżą szkolną lub grupami przedszkolnymi, mające na celu wymianę doświadczeń, wzajemną edukację i pomoc;
  – spotkania klubów wolontariackich, których celem jest pomoc osobom starszym i samopomoc, w tym organizacja banków wolnego czasu;
  – akcje proekologiczne organizowane wspólnie z młodzieżą zwiększające udział młodych i starszych w kształtowaniu środowiska życia, estetyki dzielnicy, osiedla;
  – przedstawienia grup teatralnych, zespołów pieśni i tańca z klubów seniora w szkole/przedszkolu lub odwiedziny grup przedszkolnych/szkolnych/ognisk kulturalnych w klubie seniora.

W trakcie szkolenia zaprezentujemy dokumentację związaną z naborem wniosków nr 01/EFS+/2025, która od 09.12.2024 r. dostępna będzie na stronie www.lgdvistula.org

Uwaga: udział w szkoleniu jest dodatkowo punktowany zgodnie z listą kryteriów wyboru, jeśli Grantobiorca skorzystał ze szkolenia w zakresie opracowania projektu objętego grantem zorganizowanego przez LGD w okresie realizacji LSR. Udział potwierdzony podpisem liście obecności ze szkolenia organizowanego przez LGD. Za udział w szkoleniu przedstawiciela Grantobiorcy 5 pkt.

Dostępność:

W trakcie zadania istnieje możliwość skorzystania z usług dostępowych takich jak:

  • tłumacz języka migowego,
  • asystent osoby z niepełnosprawnością,
  • pętli indukcyjnej.

Zgłoś nam taką potrzebę najpóźniej na 2 dni robocze przed terminem danego spotkania, w celu odpowiedniego przygotowania i zabezpieczenia wyżej wymienionych usług lub innych usług i potrzeb jakich oczekujesz. Miejsca spotkania (sala szkoleniowa, toalety) dostosowane są do potrzeb osób z dysfunkcją ruchową.
Biuro LGD znajduje się na I piętrze. W budynku dostępny jest:

  • schodołaz
  • stanowisko obsługi klienta na I piętrze.

Wejście do budynku jest wolne od barier – z płaskiej powierzchni (kostka brukowa), drzwi nie mają progu, szerokość drzwi wejściowych: min 90 cm.
W miejscu szkolenia znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Przed budynkiem znajduje się parking.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Projekt grantowy jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.

 

 

 

 
Szkolenie organizowane jest w ramach realizacji LSR 
w ramach zawartej z Zarządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Umowy nr 00014.UM02.6572.20014.2023 z dnia 12 grudnia 2023 r. o warunkach i sposobie realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Kontakt

  • Lokalna Grupa Działania „Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję”
  • Wabcz 49
  • 86-212 Stolno
  • Telefon: 501-795-541, 695-263-202, 795-761-000
  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

LICZBA ODSŁON

Odsłon artykułów:
1743294

Strona korzysta z plików pliki cookie