Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
ESC - Anulowanie podpowiedzi

WYNIKI - Posiedzenie Rady LGD ws oceny i wyboru operacji dot. konkursu nr 2/2017 - 28.06.2017 r.

Drugie posiedzenie Rady LGD w sprawie oceny i wyboru operacji w ramach ogłoszonego konkursu nr 2/2017.

 

Sztynwag, 05.07.2017 r.

Informacja z II posiedzenia Rady LGD

odbytego w dniu 28.07.2017 r. w Sztynwagu w sprawi eoceny i wyboru wniosków

 

W wyniku przeprowadzonej procedury wyboru i oceny operacji złożonych w biurze LGD w odpowiedzi na konkursu nr 2/2017 na działanie w zakresie tematycznym: Rozwój przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność przez podejmowanie działalności gospodarczej, Rada LGD podjęła decyzję o rozdysponowaniu środków z naboru w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

POUCZENIE:

        1. Na podst. art. 22 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności (Dz. U. poz. 378) oraz ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020 (Dz. U. poz. 1146 z późn. zm.) podmiotowi ubiegającemu się o wsparcie przysługuje prawo wniesienia protestu od:

a) negatywnej oceny zgodności z LSR albo

b) nieuzyskania przez operację minimalnej liczby punktów albo

c) gdy operacja została wybrana, ale nie mieści się w limicie środków wskazanym w ogłoszeniu o naborze (okoliczność, że operacja nie mieści się w limicie środków wskazanym w ogłoszeniu o naborze nie może stanowić wyłącznej przesłanki wniesienia protestu) albo

d) ustalenia przez LGD kwoty wsparcia niższej niż wnioskowana.

       2. Protest wnosi się w formie pisemnej, w terminie 7 dni od dnia otrzymania niniejszej informacji, do Zarządu Województwa za pośrednictwem LGD.

Wymogi formalne protestu:

  • oznaczenie zarządu województwa właściwego do rozpatrzenia protestu;
  • oznaczenie wnioskodawcy;
  • numer wniosku;
  • wskazanie, w jakim zakresie wnioskodawca nie zgadza się z negatywną oceną zgodności operacji z LSR oraz uzasadnienie stanowiska wnioskodawcy
  • wskazanie kryteriów wyboru operacji, z których oceną wnioskodawca się nie zgadza, wraz z uzasadnieniem;
  • wskazanie zarzutów o charakterze proceduralnym w zakresie przeprowadzonej oceny, jeżeli zdaniem wnioskodawcy, naruszenia takie miały miejsce, wraz z uzasadnieniem,
  • wskazanie zarzutów w zakresie ustalonej przez LGD niższej kwoty wsparcia niż wnioskowana wraz z uzasadnieniem,
  • podpis wnioskodawcy lub osoby upoważnionej do jego reprezentowania, z załączeniem oryginału lub kopii dokumentu poświadczającego umocowanie takiej osoby do reprezentowania wnioskodawcy.
  1. W przypadku wniesienia protestu nie spełniającego wymogów formalnych w zakresie:
  • oznaczenia zarządu województwa właściwego do rozpatrzenia protestu;
  • oznaczenia wnioskodawcy;
  • numeru wniosku;
  • podpisu wnioskodawcy lub osoby upoważnionej do jego reprezentowania, z załączeniem oryginału lub kopii dokumentu poświadczającego umocowanie takiej osoby do reprezentowania wnioskodawcy.

lub

  • zawierającego oczywiste omyłki,

wzywa się wnioskodawcę do jego uzupełnienia lub poprawienia w nim oczywistych omyłek, w terminie 7 dni, od dnia otrzymania wezwania, pod rygorem pozostawienia protestu bez rozpatrzenia.

  1.  Wzór protestu udostępniony jest na stronie internetowej Lokalnej Grupy Działania „Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję” lgdvistula.org oraz w Biurze LGD. Protest należy złożyć osobiście w Biurze LGD.
  1. O zachowaniu terminu na złożenie protestu decyduje data wpływu protestu do Biura LGD.
  1. ZW protest pozostawia się bez rozpatrzenia, jeżeli mimo prawidłowego pouczenia i sposobie jego wniesienia, został wniesiony:
  2. a) po terminie;
  3. b) przez podmiot wykluczony z możliwości otrzymania dofinansowania;
  4. c) bez wskazania w jakim zakresie podmiot ubiegający się o wsparcie nie zgadza się z negatywną oceną zgodności operacji z LSR, z uzasadnieniem,
  5. d) bez wskazania kryteriów oceny, z których oceną wnioskodawca się nie zgadza, z uzasadnieniem.
  6. e) bez wskazania w jakim zakresie podmiot ubiegający się o wsparcie nie zgadza się z ustaleniem przez LGD kwoty wsparcia niższej niż wnioskowana, z uzasadnieniem.

 

DO POBRANIA:

  1. Lista operacji zgodnych z LSR.
  2. Lista operacji wybranych (ze wskazaniem, które z nich mieszczą się w limicie środków wskazanym w ogłoszeniu naboru wniosków).
  3. Protokół z posiedzenia Rady LGD dotyczącego oceny i wyboru operacji, zawierający informację o wyłączeniach z procesu decyzyjnego, ze wskazaniem których wniosków wyłączenia dotyczyły.
  4. Wzór protestu.

 

 

AUTOKONTROLA z dokonanej oceny - 19.07.2017 r.

Szanowi Wnioskodawcy, informujemy, iż 10.07.2017 r. do Biura LGD został złożony protest ws oceny zgodności operacji z LSR. Rada LGD dokonała autokontroli dokonanej oceny operacji. Pobierz Protokół z z procesu dokonania autokontroli - pobierz

 

KOREKTA do protokołu - 15.09.2017 r.

Na wezwanie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego Rada LGD 15.09.2017 r. dokonała korekt w protokole nr 2/2017 z dnia 28.06.2017 r. z posiedzenia Rady Stowarzyszenia w sprawie oceny i wyboru operacji w ramach konkursu nr 2/2017. Wprowadzone korekty nie maja wpływu na dokonaną przez Radę LGD ocenę złożonych wniosków oraz na wybór operacji do dofinansowania (listy operacji wybranych nie uległy zmianie).

Pobierz Protokół z wprowadzonymi korektami.

 

                                                                        

 

Kontakt

  • Lokalna Grupa Działania „Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję”
  • Wabcz 49
  • 86-212 Stolno
  • Telefon: 501-795-541, 695-263-202, 795-761-000
  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

LICZBA ODSŁON

Odsłon artykułów:
1709362

Strona korzysta z plików pliki cookie