Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Lokalnej Grupy Działania ngo kujawsko pomorskie ARMIREuropejski Fundusz Społeczny PROW

WIEŚ PRZEDSIĘBIORCZA - Forum wymiany dobrych praktyk w zakresie rozwoju przedsiębiorczości, 14.10.2020 r. - podsumowanie.

Jak zarejestrować i prowadzić KGW?
Jak rozliczyć się z dotacji, jakie KGW ma zobowiązania wobec urzędu skarbowego?
Sprzedaż okazjonalna na targach, jarmarkach, kiermaszach – kiedy jest okazjonalna, kiedy i co można sprzedawać?
Przedsiębiorczość na wsi – lokalne firmy i ich doświadczenia w prowadzeniu biznesu na wsi – czy warto nawiązywać współpracę?
Czy lokalnie się opłaca?
Czy pasja może przynosić zyski?
Jakie są możliwości wsparcia na rozwój przedsiębiorczości na wsi?
 
Na te pytania jak i wiele innych podczas forum próbowano odpowiedzieć.
 
Do udziału zaproszono specjalistów – p. Laurę Maciejewską - specjalistę ds. rozwoju przedsiębiorczości w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego oraz przedstawicieli urzędu Skarbowego z Grudziądza – Pana Macieja Kastnera oraz Tomasza Mormul.
 
Z w/w prelegentami łączyliśmy się on-line (dla LGD nowe doświadczenie, wartość dodana organizacji zadania), co nie przeszkodziło absolutnie w przekazaniu zakresu tematycznego prezentacji.
Lokalne firmy prezentując się pokazały, że warto podejmować działania, że warto działać lokalnie, że się opłaca, że warto nawiązywać sieć współpracy, że niepopularne zawody i działania na obszarach wiejskich wdraża się z sukcesem.
 
Do prezentacji zaproszono przedstawicieli różnych branż.
 
Byli z nami:
 
 
Spółdzielnia Mleczarska w Lisewie (Gmina Lisewo) – mleczarnia z ponad 150 letnim doświadczeniem w produkcji sera, ciągle się rozwijająca o nowe smaki, które to zdobywają uznanie wśród społeczności lokalnych jak i zdobywają swoje „odznaki” – m.in. orły 2020, certyfikat Dziedzictwa Kulinarnego Kujaw i pomorza.
 
 
Winna Butla Monolit Sp. z.o.o. z Białego Boru (gmina Grudziądz) z siedzibą w Szembruku (gmina Rogóźno) - Winna butla to firma zajmująca się dystrybucją win z Mołdawii, Rumunii oraz Gruzji. Działalność powstała z pasji do win oraz z potrzeby poszukiwania nowych aromatów. Dzięki podróży do wybranych przez nas winnic, właściciela jak mówią - mają pewność, że wina, które proponują spełnią oczekiwania najbardziej wymagających degustatorów. Wina dla każdego - „bo drogie, nie musi być lepsze” – takie padło określenie i podsumowanie prezentacji firmy.
 
 
PHHU Angoba z siedzibą w Wałdowie Szlacheckim (gmina Grudziądz) – „Pracownia ceramiczna pod Zdębiałym Czerepem” – pasja sposobem na biznes – rezygnacja z etatu na rzecz prowadzenia własnej działalności gospodarczej była strzałem w 10 - pracownia oferuje organizację warsztatów, naukę lepienia z gliny, pokazy, sprzedaje swoje produkty.
 
Dziękujemy za przybycie na forum pomimo trudnego dla nas wszystkich czasu.
 
Dziękujemy za zachowanie reżimu sanitarnego i aktywny udział w forum.
 
Cel naszego zadania został osiągnięty a to cieszy najbardziej – nawiązano nowe współpracę, wymieniono się doświadczeniami, wypromowano obszar działania LGD i różne formy prowadzenia działalności gospodarczej.
 
 
 
 
 
 
 
_____________________________________________________________
 
Spotkanie promocyjne (forum) zrealizowano w ramach projektu:
Koszty bieżące i animacja Lokalnej Grupy Działania "Vistula-Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję".
Zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014-2020.
 
 

Drukuj

Kontakt

  • Lokalna Grupa Działania „Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję”
  • Wabcz 49
  • 86-212 Stolno
  • Telefon: 501-795-541, 695-263-202, 795-761-000
  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona korzysta z plików pliki cookie