Posiedzenie Rady LGD ws oceny wniosków w ramach konkursu 01/2024 (działania infrastrukturalne)
Zawiadomienie o posiedzeniu Rady Stowarzyszenia, 03.04.2024 r. od godz. 08:00
Lokalna Grupa Działania „Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję” zawiadamia o posiedzeniu Rady Stowarzyszenia, które odbędzie się w dniu 03 kwietnia 2024 r. od godz. 08:00 w siedzibie Stowarzyszenia LGD „Vistula – Terra Culmensis", Wabcz 59, 86-212 Stolno w związku z konkursem nr 01/2024 celem oceny i wyboru operacji w ramach ogłoszonego konkursu w zakresie tematycznym:
Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej,
realizowanych w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania „Vistula-Terra Culmensis–Rozwój przez Tradycję” zgodnie z procedurą wyboru operacji.
Ponadto informujemy, że członkowie Rady mają możliwość zapoznania się z materiałami i dokumentami dotyczącymi porządku posiedzenia w Biurze LGD przed posiedzeniem Rady.
Porządek Posiedzenia Rady LGD „Vistula-Terra Culmensis”
_______________________________________________________
Przedmiot posiedzenia: Konkurs 01/2024.
Liczba złożonych wniosków: 6.
Porządek:
1. Otwarcie zebrania przez Przewodniczącego Rady LGD, przedstawienie porządku obrad i stwierdzenie quorum – podpisanie listy obecności z podziałem na sektory.
2. Wybór Sekretarza posiedzenia.
3. Podpisanie Deklaracji poufności i bezstronności.
4. Omówienie procesu naboru wniosków, procedury oceny i wyboru operacji w ramach środków PROW na lata 2014-2020, prezentacja złożonych wniosków, wyniki weryfikacji wstępnej prowadzonej przez Biuro LGD.
6. Dokonanie wyłączeń z oceny ze wskazaniem przyczyny wyłączenia (o ile dotyczy).
7. Ustalenie grupy interesów – ustalenie więzów wspólnych interesów lub korzyści kontekście LSR, jej celów, przedsięwzięć i grup docelowych oraz w tematycznym zakresie ocenianych operacji (o ile dotyczy). Weryfikacja powiązań kapitałowych i osobowych.
8. Wypełnienie Rejestru konfliktów interesów członków Rady LGD (o ile dotyczy).
9. Analiza spełnienia warunku § 13 Regulaminu Organizacyjnego Rady LGD: „Na poziomie podejmowania decyzji, ani władze publiczne – określone zgodnie z przepisami krajowymi – ani żadna z grup interesu nie posiada więcej niż 49 % praw głosu oraz co najmniej 50% głosów w decyzjach dotyczących wyboru pochodzi od partnerów niebędących instytucjami publicznymi.”
10. Proces oceny:
- ocena zgodności operacji z LSR – każdy członek Rady ocenia indywidualnie,
podając uzasadnienie oceny,
- podjęcie uchwał ws zgodności/niezgodności operacji z LSR – oddzielne uchwały,
- podjęcie uchwały ws przyjęcia Listy operacji zgodnych/niezgodnych z LSR.
- ocena operacji z lokalnymi kryteriami - każdy członek Rady ocenia indywidualnie,
podając uzasadnienie oceny,
- podjęcie uchwał ws wyboru operacji do dofinansowania i ustalenie kwoty wsparcia – oddzielne uchwały,
- podjęcie uchwały ws przyjęcia Listy operacji wybranych do dofinansowania.
- Wolne wnioski.
- Zakończenie.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
W/w operacje realizowane będą w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
WYNIKI
Informacja z procesu oceny i wyboru operacji w ramach konkursu 01/2024
W wyniku przeprowadzonej procedury wyboru i oceny operacji złożonych w biurze LGD w odpowiedzi na Konkursu nr 01/2024 na działanie w zakresie tematycznym: "Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej".
Wybrano do dofinansowania 5 operacji na kwotę 178.398,55 zł.
Protokół z posiedzenia, LISTA OPERACJI ZGODNYCH Z LSR, LISTA OPERACJI WYBRANYCH
Wzór protestu
UWAGA WAŻNE:
Wnioskodawcy przysługuje prawo odwołania od decyzji Rady LGD , który należy wnieść w ciągu 7 dni od dnia doręczenia informacji od LGD w sprawie wyników wyboru operacji.
Na podst. art. 22 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności (Dz. U. poz. 378z późn. zm. ) oraz ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020 (Dz. U. poz. 1146 z późn. zm.) podmiotowi ubiegającemu się o wsparcie przysługuje prawo wniesienia protestu od:
a) negatywnej oceny zgodności z LSR albo
b) nieuzyskania przez operację minimalnej liczby punktów albo
c) gdy operacja została wybrana, ale nie mieści się w limicie środków wskazanym w ogłoszeniu o naborze (okoliczność, że operacja nie mieści się w limicie środków wskazanym w ogłoszeniu o naborze nie może stanowić wyłącznej przesłanki wniesienia protestu) alb
d) ustalenia przez LGD kwoty wsparcia niższej niż wnioskowana.
Protest wnosi się w formie pisemnej, w terminie 7 dni od dnia otrzymania niniejszej informacji, do Zarządu Województwa za pośrednictwem LGD.
Wymogi formalne protestu:
- oznaczenie zarządu województwa właściwego do rozpatrzenia protestu;
- oznaczenie wnioskodawcy;
- numer wniosku o przyznanie pomocy;
- wskazanie, w jakim zakresie wnioskodawca nie zgadza się z negatywną oceną zgodności operacji z LSR oraz uzasadnienie stanowiska wnioskodawcy
- wskazanie kryteriów wyboru operacji, z których oceną wnioskodawca się nie zgadza, wraz z uzasadnieniem;
- wskazanie zarzutów o charakterze proceduralnym w zakresie przeprowadzonej oceny, jeżeli zdaniem wnioskodawcy, naruszenia takie miały miejsce, wraz z uzasadnieniem,
- wskazanie zarzutów w zakresie ustalonej przez LGD niższej kwoty wsparcia niż wnioskowana wraz z uzasadnieniem,
- podpis wnioskodawcy lub osoby upoważnionej do jego reprezentowania, z załączeniem oryginału lub kopii dokumentu poświadczającego umocowanie takiej osoby do reprezentowania wnioskodawcy.
W przypadku wniesienia protestu nie spełniającego wymogów formalnych w zakresie:
- oznaczenia zarządu województwa właściwego do rozpatrzenia protestu;
- oznaczenia wnioskodawcy;
- numeru wniosku;
- podpisu wnioskodawcy lub osoby upoważnionej do jego reprezentowania, z załączeniem oryginału lub kopii dokumentu poświadczającego umocowanie takiej osoby do reprezentowania wnioskodawcy.
lub
- zawierającego oczywiste omyłki,
wzywa się wnioskodawcę do jego uzupełnienia lub poprawienia w nim oczywistych omyłek, w terminie 7 dni, od dnia otrzymania wezwania, pod rygorem pozostawienia protestu bez rozpatrzenia.
_______________________________________________________________________________________________________________